test2

_

Stara biżuteria to bezcenny skarb. Wiele z nas posiada ją w domowej kolekcji – często fantazyjną i ekstrawagancką. Biżuteria tego typu często posiada również wartość sentymentalną, zwłaszcza, gdy jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. To skarb, można rzec – bezcenny.

Często jednak nie trafia w nasz gust, ale nie mamy serca, żeby się z nią rozstać, bo niesie za sobą duszę i energię wcześniejszego posiadacza.

Wpadłam na pomysł, jak połączyć trzy ważne kwestie: mieć zawsze przy sobie pamiątkę rodzinną, zachować w tym swój charakter i styl oraz działać zgodnie z duchem recyclingu i wykorzystywania istniejących surowców podczas tworzenia nowych przedmiotów.

_

Zdecydowałam się, że będziemy skupować od klientów biżuterię, przetapiać ją, aby zrobić z niej produkt wybrany z naszej oferty lub coś zupełnie nowego, na specjalne zamówienie. Wystarczy wysłać nam biżuterię. W naszym warsztacie sprawdzamy jej jakość, kolor i próbę. Jeżeli złoto jest odpowiedniej jakości odkupujemy je po aktualnej cenie rynkowej skupu. Następnie tą wartość odejmuję od ceny naszego naszyjnika lub wysyłam przelew, jeżeli przekracza on wartość wybranego przez klienta produktu.

W ten sposób każdy może sobie pozwolić na nasz łańcuszek, nie oddając w obce ręce rodzinnych pamiątek. Lubię o tym myśleć jako o reinkarnacji często najcenniejszych rodzinnych pamiątek w produkty marzeń, które będą w służyć nowemu właścicielowi wnosząc przy tym dodatkowo nieocenianą moc kamieni.

Jak wygląda procedura?

  1. Należy wysłać nam maila na contact@izabellabudryn.com ze zdjęciami oraz krótkim opisem biżuterii: próba, kolor złota, waga. Dodatkowo najlepiej od razu załączyć informację na jaki produkt będziemy ją przerabiać.
  2. Po wstępnym zapoznaniu się z dokumentacją wracamy z informacją, czy biżuteria spełnia podstawowe kryteria.
  3. Jeżeli złoto jest odpowiedniej jakości, kolejnym krokiem jest już tylko wysłanie biżuterii do siedziby naszego biura przy ul. Złotej 44 w Warszawie.
  4. Po pierwszych oględzinach przez naszych złotników wracamy z ostateczną wyceną.
  5. Po zaakceptowaniu ceny  przechodzimy do produkcji wybranego produktu. Różnice pokrywamy przelewem lub czekamy na przelew klienta, jeżeli to on ma coś do dopłaty.