Wzmocnij swoje wibracje z pomocą Czarnego Onyksu

Wzmocnij swoje wibracje z pomocą Czarnego Onyksu

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. Arystoteles

Wszystko dookoła nas jest energią. My sami również posiadamy swoje własne pole energetyczne. Kiedy nasze częstotliwości (wibracje) się obniżają, przyciągamy do swojego życia nieszczęścia, konflikty, a nawet choroby.

Kryształy posiadają niesamowite właściwości, które możemy wykorzystać do przełamania niewspierających nas schematów, podniesienia swoich wibracji i uzdrowienia swojej aury.

Podstawą w pracy nad swoimi wibracjami jest nasza intuicja. Ona doskonale wie, co jest dla nas najlepsze i ochoczo podpowiada nam nowe rozwiązania. Najważniejsze jednak, by potrafić ją usłyszeć i nie spychać jej głosu na bok. Kiedy czujesz, że coś przestało Tobie służyć, nie odpychaj tych myśli na bok, zastanów się, co możesz zmienić, aby na nowo zaprowadzić harmonię w swoim życiu.

W tym artykule chcemy skupić się na wyjątkowym kamieniu, który pomoże Ci w podnoszeniu swoich wibracji, odpieraniu negatywnej energii i wzmocnieniu pewności siebie. Mowa o Czarnym Onyksie, który przez wielu jest nazywany kamieniem wewnętrznej siły i mądrości. Mówi się, że po nałożeniu na siebie Czarnego Onyksu odzyskujemy pełną kontrolę nad swoim życiem.

Czarny Onyks – historia kryształu

Historia magicznych właściwości Czarnego Onyksu sięga aż do starożytności. Wtedy uważano, że każda osoba, która ma go przy sobie, staje się niewidzialna. Uważany był za kamień czarnoksiężników i magów. Głęboko wierzono, że przynosi on szczególnie dużo szczęścia.

W średniowieczu natomiast ludzie zaczęli kojarzyć Czarny Onyks z nieporozumieniami, kłótniami i rozstaniami, ze względu na jego czarny kolor, który kojarzył się z czymś złym.

Szybko jednak medycyna niekonwencjonalna udowodniła jego nadzwyczajne siły i moce.

Aktualnie Czarny Onyks jest uważany za silny talizman wzmacniający wibracje, redukujący stres i dodający pewności siebie.

Właściwości Czarnego Onyksu

Czarny Onyks jest kamieniem wewnętrznej siły i mądrości. Niektórzy uważają, że dedykowany jest osobom, które nie boją się wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom.

Z pomocą tego kryształu możemy wzmocnić odporność i wytrzymałość na stres w trudnym okresie naszego życia. Reguluje on naszą wewnętrzną energię, zmienia negatywne wibracje w pozytywne, podnosi nas na duchu – zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Z pomocą Czarnego Onyksu szybciej zregenerujemy się po ciężkim dniu, odpoczniemy od zgiełku codzienności i wyciszymy się.

Czarny Onyks pomaga w przepracowaniu niewspierających schematów i relacji. Z jego wsparciem możemy zamknąć rozdziały, które od dłuższego czasu czekają na to, aby je zakończyć. Jeśli stoisz przed trudnymi życiowymi wyborami – ten kryształ pomoże Ci podjąć właściwe decyzje. Doda Ci pewności siebie w działaniu i sprawi, że w Twoim umyśle pojawi się miejsce na nowe, dobre dla Ciebie przekonania.

Czarny Onyks jest idealnym talizmanem dla wszystkich osób, które żyją w biegu. Pomaga się uspokoić, zebrać myśli, skoncentrować i nie poddawać się irytacji.

Oprócz tego jest on także silnym amuletem ochronnym, który chroni nas przed działaniem tzw. wampirów energetycznych, czyli osób, które obniżają nasze wibracje i wysysają z nas pozytywną energię.

Wygania z nas smutek i pozwala osiągnąć wysokie poziomy energetyczne, a jednocześnie sprzyja szczęściu i powodzeniu. 

Oczyszczanie Czarnego Onyksu

Pamiętaj, że kryształy pochłaniają energię – dobrą i złą, zarówno z Twojego ciała jak i z otoczenia. Dlatego ważnym jest, by regularnie oczyszczać swoje kamienie, aby pozbyć się nagromadzonej złej energii, a potem na nowo naładować je dobrą.

Jak to zrobić?

Istnieje kilka sposobów na oczyszczanie kryształów:

- Biała Szałwia – aby oczyścić swój kryształ za pomocą białej szałwii, która ma niesamowicie silne właściwości oczyszczające, zacznij od odpalenia białej świecy z intencją oczyszczenia. Następnie weź pęczek szałwii i umieść go nad płomieniem świecy. Kiedy szałwia zapłonie, delikatnie zdmuchnij płomień i odczekaj chwilę, aż kadzidło zacznie się tlić. Weź kryształ do swojej silniejszej ręki, a białą szałwię trzymaj w tej słabszej. Przesuń kryształ przez dym, cały czas utrzymując w swoim umyśle intencję oczyszczenia. Jeśli wykonujesz rytuał w pomieszczeniu, pamiętaj, aby dokładnie je wywietrzyć – złe energie wylecą z Twojego domu razem z dymem.

- Sól – ten minerał jest używany od wieków w celu oczyszczania wszystkiego, co negatywne. Aby oczyścić swoje kryształy z negatywnej energii z pomocą soli, przygotuj miskę z wodą i wsyp do niej sól morską lub różową sól himalajską. Dokładnie wymieszaj, a następnie umieść w naczyniu swoje kryształy. Pozwól im zostać w tej kąpieli od kilku godzin do nawet kilku dni. Po zakończeniu oczyszczania opłucz je pod bieżącą wodą, a następnie delikatnie osusz miękkim ręcznikiem.

- Wizualizacja – ten sposób świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy jesteś poza domem, a ktoś epatujący negatywną energią dotknie Twojego talizmanu. Usiądź lub stań w spokojnym miejscu i skup się na intencji oczyszczenia. Weź swój kryształ w dłonie i wizualizuj, że są one wypełnione białym promieniem światła lub że negatywna energia wydobywa się z kamienia i unosi się w powietrzu.

Po wykonaniu każdego z wymienionych rytuałów oczyszczających, czas na naładowanie swojego kamienia na nowo.

Najlepszym sposobem na ładowanie kryształów jest wykorzystanie do tego energii słońca, pełni lub nowiu.

Połóż swój kryształ w słonecznym miejscu lub zostaw go w trakcie nowiu lub pełni na parapecie, na którym będą do niego docierały promienie światła księżycowego.

Nie zapomnij o intencji – przygotowując kryształ do ładowania, wysyłaj intencję obfitości, szczęścia, powodzenia, radości i tylko pozytywnych wibracji.

 

Podnoszenie wibracji z pomocą Czarnego Onyksu

Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na podnoszenie własnych wibracji. Nie każdy z nich będzie pasował do Ciebie – sprawdź nasze propozycje i wybierz to, z czym będziesz się najlepiej czuć.

Ufaj swojej intuicji, a jeśli nie wysyła Ci ona wystarczających podpowiedzi – spróbuj zapytać swojego kryształu o to, co będzie dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj, że jeśli kryształ zaczyna dawać Ci sygnały (pieczenie skóry dookoła miejsca, na którym nosimy kamień, uczucie niepokoju) – zaufaj im i poszukaj przyczyny. Kryształy to silne pola energetyczne, które mogą wysyłać Ci wskazówki, które pominięte – będą ciągle do Ciebie wracać. 

Medytacja z Czarnym Onyksem przynosząca równowagę

Kiedy masz już swój naszyjnik, kolczyki czy bransoletkę z Czarnym Onyksem, możesz wykorzystać je do medytacji.

Czarny Onyks pomoże Ci znaleźć równowagę i otworzyć się na podszepty Twojej Intuicji.

Możesz skorzystać z dostępnych w Internecie medytacji prowadzonych lub włączyć wysokowibracyjną muzykę i pozwolić swoim myślom płynąć.

W medytacji prowadzonej skupiamy się na danej intencji – jeśli chcesz przyciągnąć do siebie spokój – włącz medytację skierowaną na harmonię i wykonaj ją z intencją spokoju. Wsłuchaj się w to, co przekazuje osoba, która prowadzi Cię przez nią i pozwól swoim myślom doprowadzić Cię do właściwych rozwiązań.

Jeśli jednak chcesz przeprowadzić medytację samodzielnie i nie skupiać się na konkretnym celu, pamiętaj, aby nie zatrzymywać się na myślach, które przepływają przez Twój umysł. Traktuj je jak chmury – patrz na nie i przyglądaj się im z dystansu, ale miej świadomość, że za chwilę przeminą.

Trzymając w ręce swój Czarny Onyks, wzmocnisz działanie medytacji i osiągniesz wyjątkowe efekty. Pomogą Ci w tym relaksujące właściwości tego kryształu. 

Afirmacje z użyciem Czarnego Onyksu

Czarny Onyks świetnie sprawdzi się we wzmacnianiu Twoich afirmacji. Jeśli, tak jak my, powtarzasz je codziennie – dotknij kamienia w trakcie wypowiadania ich. Energia skumuluje się, a Wszechświat wyraźniej odbierze Twoje intencje.

Codzienne afirmacje wyraźnie wzmacniają nasze wibracje. Napełniają nas nadzieją, dodają wiary w siebie i swoje możliwości oraz podnoszą poczucie własnej wartości.

Ze wsparciem Czarnego Onyksu będą jeszcze skuteczniejsze!

 

Uziemianie

Praca z kryształami i podnoszenie swoich wibracji polegają także na połączeniu się z Matką Naturą. Możemy uziemiać się na różne sposoby – byle by Twoje ciało miało bezpośredni kontakt z trawą, ziemią lub piaskiem.

Możesz pochodzić kilka minut boso po trawie, pobiegać na plaży, położyć się pod drzewem albo po prostu usiąść na ziemi i dotknąć jej rękoma.

Podczas uziemiania miej na sobie lub trzymaj w ręce Czarny Onyks – wzmocni on siłę uziemienia i doda Ci skrzydeł w każdym działaniu, którego chcesz się podjąć. W połączeniu z energią Matki Natury, taka praktyka może dać Ci niesamowite rezultaty.

 

Pisanie i manifestacja marzeń

 

Jeśli jeszcze nie korzystasz z mocy, które oferuje zapisywanie swoich marzeń, pragnień i emocji – zachęcamy Cię do skorzystania z tego wyjątkowego narzędzia. Kiedy zapisujemy nasze myśli, zyskują one znacznie większą moc niż wtedy, kiedy tylko je wypowiadamy.

Załóż zeszyt, w którym będziesz zapisywać swoje przemyślenia, afirmacje i manifestować swoje marzenia.

Za każdym razem, kiedy będziesz siadać do pisania – złap w dłoń swój Czarny Onyks. Doda Ci on pewności w działaniu i wzmocni przesłania, które będziesz zapisywać.

 

Pamiętaj, że jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy.

We własnym zeszycie mów do siebie, jak do najlepszej przyjaciółki/przyjaciela. Dzięki temu Twoja podświadoma część umysłu zacznie podpowiadać Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Wzmocnisz tym samym poczucie własnej wartości i utwierdzisz się w przekonaniu, że jesteś cudownym człowiekiem – bo jesteś!

Korzystaj z mocy kryształów, kiedy tylko możesz.

Wznoś swoją energię na wysokie poziomy, kreuj, inspiruj i podnoś swoje wibracje.

Wierzę głęboko, że kryształy Izabella Budryn Jewellery będą Cię w tym wspierać.

Z miłością, Izabella Budryn

Powrót do bloga