Pięć podstawowych kryształów

Pięć podstawowych kryształów

Kryształy są dowodem na istnienie podstawowych zasad bytu i jeśli nie zdołamy zrozumieć kryształów, nie będziemy w stanie pojąć życia.” – Nikola Tesla

Świat kryształów jest pełen magii, piękna i potężnych wibracji. Każdy kryształ niesie ze sobą unikalną częstotliwość, która może wpływać na nasze pole energetyczne. Częstotliwości te przekładają się na właściwości, a kiedy łączymy się z kryształami, możemy przejąć ich nieodłączne cechy. Kryształy mogą nam pomóc w przesunięciu własnej wibracji, aby zmienić wzorce myślowe, przełamać blokady psychiczne i wykorzystać ukryte talenty. Mogą pomóc nam uzdrawiać, kochać i uczyć nas tajemnic wszechświata. Są to potężne istoty, które mają nas prowadzić w naszej życiowej podróży.

Kryształy występują we wszystkich kształtach, rozmiarach, kolorach i odmianach. Istnieje ogromna liczba rodzajów kryształów, a każdy z nich ma inne właściwości.

Od czego więc zacząć? Poniżej znajduje się pięć podstawowych kryształów, które warto mieć na każdą okazję. Są one wspaniałym trzonem Twojego kryształowego zestawu, który potrafi wypełnić Cię pozytywną energią.

Kryształ Górski: Wszechstronny kryształ

Kryształ Górski jest najbardziej powszechnym kryształem. Ma przezroczysty kolor i występuje w kilku odmianach. Kwarc jest znany jako główny uzdrowiciel, może usunąć wszelkie negatywne wibracje z Ciebie lub z otoczenia. Równocześnie wypełnia przestrzeń pozytywnymi wibracjami. Jeśli miałbyś kupić jeden kryształ, to jest nim Kryształ Górski. Oczyszcza on każdą przestrzeń i może zapewnić głębokie uzdrowienie osobie noszącej go. Kryształ ten wzmacnia również wibracje innych kryształów znajdujących się wokół niego, zwiększając energię pomieszczenia. Niech jeden z nich będzie obecny podczas każdego rytuału, aby pomóc w przywołaniu "właściwej" energii dla danego wydarzenia. Miej go również w pobliżu, gdy szukasz wyjaśnień. Pomoże on oczyścić chaos i pozwoli Ci skupić się na tym, co ważne.

Ametyst: Kryształ snów i marzeń

Ametyst jest kamieniem marzycieli. Aktywuje on czakrę trzeciego oka, otwierając portal do Twoich zdolności fizycznych i intuicji. Pomaga Ci zbudować zaufanie do Twojej wewnętrznej wiedzy i uzdrowić tę część Ciebie, która się jej opiera. Ametyst może pomóc Ci uzyskać dostęp do Twoich marzeń, zapamiętać je i zagubić się w nich. Trzymaj go podczas medytacji lub umieść w swoim otoczeniu, aby usłyszeć swoje najwyższe ja - część siebie połączoną z mądrością Wszechświata. Możesz również uspokoić umysł i ducha, aby zapewnić przejrzysty kierunek dla swojej intuicyjnej wiedzy. Umieść trzy ametysty wokół łóżka, aby stworzyć trójkąt wokół siebie podczas snu, to wzmocni Twoje sny i przyniesie Ci wiadomości poprzez sny.

Różowy Kwarc: Kryształ miłości

Różowy Kwarc jest nośnikiem bezwarunkowej miłości. Jest nieprzezroczysty, różowy i występuje w różnych formach. Swoją wibracją przynosi współczucie i zrozumienie. Może pomóc Ci usłyszeć i zrozumieć sygnały płynące z Twojego serca. Miej go w pobliżu, gdy chcesz podejmować decyzje oparte na sercu lub gdy potrzebujesz wibracji o częstotliwości miłości. Kwarc różowy może pomóc Ci zrozumieć, co kochasz i jak wprowadzić więcej tej energii do swojego życia. Może również pomóc w dawaniu miłości innym, gdy są w potrzebie. Energetycznie jest bardzo chłodzący i może być korzystny, jeśli doświadczasz w swoim ciele gorąca w postaci złości lub frustracji. Jeśli czujesz się przegrzany, spróbuj trzymać go w ręku lub położyć na czole. Świetnie nadaje się również do leczenia wszelkiego rodzaju oparzeń, w tym słonecznych.

Cytryn: Kryształ manifestacji

Cytryn jest pięknym, żółtawym, przejrzystym kryształem. Często nazywany jest kamieniem kupieckim ze względu na jego moc manifestacji. Może pomóc Ci przywołać dowolną częstotliwość lub energię, której pragniesz w swoim życiu. Dotyczy to również obfitości w każdej postaci, dlatego kupcy w historii trzymali go w szufladzie z pieniędzmi. Umieść kawałek w swoim portfelu lub torebce i obserwuj, jak Twoje pieniądze się powiększają. Moce Cytrynu nie ograniczają się do finansów, ponieważ posiada on moc słońca i może przynieść Ci zarówno energię, jak i szczęście, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Umieść kawałek cytrynu w słonecznym oknie, aby wzmocnić energię słoneczną napływającą do Twojego domu. Będzie on również oczyszczać wszelkie negatywne emocje, które próbują się do niego dostać, odbijając je z powrotem w stronę słońca. Cytryn jest jednym z niewielu kryształów, których nie trzeba oczyszczać.

Czarny Onyks: Kryształ ochronny

Najpopularniejszym kolorem Onyksu na rynku jest czarny, co powoduje, że czasami nieczyste odmiany Chalcedonu są farbowane na czarno. Jest to kryształ, który oferuje potężne wibracje ochrony, siły i skupienia. Ten kamień ma za zadanie nieustannie popychać Cię do przodu w Twoim życiu. Poprzez aktywację czakry korzenia, splotu słonecznego i trzeciego oka, człowiek jest w stanie w pełni uziemić się z Ziemią. Onyks nie tylko da Ci zastrzyk energii, abyś wstał i zaczął realizować swoje marzenia, ale także ochroni Cię podczas Twojej nowej podróży. Samo noszenie tego kamienia lub codzienne noszenie Onyksu zapewni tarczę wokół Twojej aury, nie pozwalając negatywnej energii przyczepić się do Ciebie. Kamień ten był używany jako ochrona przez tysiące lat i nadal jest jednym z najsilniejszych kamieni ochronnych, jakie znamy.

Powrót do bloga