Numerologia znaków zodiaku

Numerologia znaków zodiaku

Uwolnij swoją ezoteryczną energię. 

Czym tak naprawdę jest? 

Numerologia to praktyka przypisywania wartości liczbowych do liter w słowie, nazwie lub wyrażeniu, w celu określenia ich ukrytego znaczenia. Wielu wierzy, że może ona ujawnić wgląd w osobowość, ścieżkę życia, a nawet przewidzieć przyszłe wydarzenia. I właśnie w tym rozumieniu nabrała ogromnego znaczenia. Numerologia sprzyja zrozumieniu osobowości i cechom jej towarzyszącym. Podobnie jak astrologia, jest to wiedza z zakresu ezoteryki. Właśnie dlatego jesteśmy w niej zakochani i stanowi ważny element naszej filozofii przy wyborze kryształów! 

Każda liczba niesie ze sobą unikalną wibrację, a w połączeniu z symboliką znaków zodiaku, otwiera wiele drzwi. Sprawdź, jak znaleźć idealny naszyjnik ze znakiem zodiaku oparty na Twojej dacie urodzenia.  

Numerologia 1 | Znak Zodiaku: Lew (23 lipca - 22 sierpnia)  

Planeta rządząca: Słońce 

Jedynka jest podstawą wszystkich cyfr. Reprezentuje ona cały wszechświat. Wszyscy, którzy urodzili się 1, 10, 19 lub 28 dowolnego miesiąca, obierają tę wspaniałą liczbę jako drogę życia. Reprezentuje ona wysokie ambicje i asertywność. Osoby należące do 1 mają pozytywne spojrzenie na życie. Jest to cyfra oznaczająca sukces i siłę zdobytą dzięki dużej ilości cierpliwości i konsekwencji.  

Numerologiczne 1 często mają silną wolę, która napełnia ich entuzjazmem, aby zwyciężać wbrew wszelkim przeciwnościom. Jedynki to naturalni liderzy!  

Wzmocnij swoje wibracje numerologicznej 1 ze znakiem zodiaku, który z nią współgra. Numerologiczna jedynka uwielbia błyszczeć – tak jak lew! Ich wspólnym mianownikiem jest niezwykła pewność siebie, witalność…i złoto. Naszyjnik z konstelacją Lwa sprawdzi się idealnie. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Lew i diamentami 

Numerologia 2 | Znak Zodiaku: Rak (21 Czerwca - 22 Lipca)  

Planeta rządząca: Księżyc 

Cyfra 2 - dualizm rządzony przez planetę Księżyc. Wszyscy urodzeni 2, 11, 20 i 29 to numerologiczne 2. Jest to mieszanka zarówno pozytywnych, jak i negatywnych cech, strat i zysków, lub w innym rozumieniu męskich i żeńskich czynników. Jest to uzupełnianie się przeciwnych cech osobowości. Właśnie dlatego często otacza je harmonia i mają bardzo łagodne usposobienie.  

Ponieważ planeta rządząca tego numeru to Księżyc, który świeci światłem odbicia Słońca, osoby spod tego numeru prawdopodobnie łatwiej ulegają wpływom innych. Często podążają za wskazówkami, a sukces oraz szczęście osiągają dzięki swoim mentorom i ciężkiej pracy. Dwójki cechuje niezawodność, oddanie i gotowość do pomocy.  

Dwójka wiąże się z zodiakalnym Rakiem, który charakteryzuje się wysoką wrażliwością na sztukę oraz troską o swoich bliskich.  

Czy wiesz, że konstelacje na niebie odpowiadają również znakom zodiaku? Pora podkreślić rodzinność, emocjonalność i uczuciowość Raka z pasującym do niego naszyjnikiem – konstelacją gwiazd. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Rak i diamentami 

Numerologia 3 | Znak Zodiaku: Strzelec (22 Listopada - 21 Grudnia) | Ryby (19 Lutego - 20 Marca)  

Planeta rządząca: Jowisz 

Numerologiczna 3 jest symboliczną reprezentacją trójkąta. Osoby urodzone 3, 12, 21 i 30 każdego miesiąca to trójki! Trzy strony trójkąta symbolizują siłę, materię i świadomość. Manifestacja i rozmnażanie się życia są również reprezentowane przez ten numer. 

Atrakcyjna persona i ogromna sława są cechami osobowości osób z numerem 3. Mają one także wielkie poczucie odpowiedzialności wzgledem drugiego człowieka. Numerologiczne 3 wierzą, że prowadzą zdyscyplinowane życie z pewnymi zasadami i regułami, które zapewnią im osiągnięcie sukcesu.  

Numerologiczna 3 koreluje z Rybami i Strzelcem oraz ma Jowisza, gwiazdę mądrości, wizji i ekspansji, jako dominującą planetę. Zjednocz ze sobą ciało, duszę, umysł i emanuj energią swojego znaku zodiaku i cyfry 3. Diamond Constellation to kolekcja mająca znaczenie nie tylko symboliczne, naszyjnik z konstelacją Strzelca lub Ryb ukaże odzwierciedlenie więzi między Tobą, a wszechświatem. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Strzelec i diamentami 

Złoty naszyjnik z konstelacją Ryby i diamentami 

 

Numerologia 4 | Znak Zodiaku: Lew (23 Lipca - 22 Sierpnia)  

Planeta rządząca: Słońce 

Podobnie jak w przypadku numerologicznej 1, planetą rządzącą numerologicznej 4 jest Słońce, a znakiem zodiaku Lew. Dzielą więc one wiele wspólnych cech. Osoby urodzone w dniach 4, 13, 22 i 31 każdego miesiąca posiadają moc cyfry 4.  

Czwórki są wierne swoim słowom i zawsze patrzą w przyszłość. Ich praktyczne podejście do życia jest tym, co utrzymuje je w ruchu. Osoby te są uważane za szczęśliwe, spełnione i często cieszą się dobrym statusem społecznym. Są dalekowzroczni i oszczędni, dlatego ustanowienie dobrego bilansu bankowego nie jest dla nich wielkim zadaniem.  

Podobnie jak jedynki są pewne siebie i dzielą się z innymi pozytywną energią. Lew jest naturalnym liderem i ma wielu zwolenników. Najlepiej czuje się prowadząc grupę, zarówno w życiu zawodowym i prywatnym.  

Naszyjnik z konstelacją Lwa pozwoli Ci jeszcze bardziej wykorzystać energię, która towarzyszy Twojemu znakowi zodiaku i cyfrze 4. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Lwa i diamentami 

Numerologia 5 | Znak zodiaku: Bliźnięta (21 Maja - 20 Czerwca) | Panna (23 Sierpnia - 22 Września)  

Planeta rządząca: Merkury 

Osoby urodzone 5, 14 i 23 dnia każdego miesiąca należą do piątki. Numerologiczne 5 posiadają dynamiczną energię, która łatwo ulega zmianom. Nie stosują żadnych wcześniej zaplanowanych strategii, aby osiągnąć sukces. Tworzą swoje własne plany i realizują je zgodnie z własnymi upodobaniami.  

Ciekawość, talent do podróży, wszechstronność i dobre umiejętności zarządzania to najbardziej odpowiednie słowa do opisania ich charakteru.  

Piątki są rządzone przez planetę Merkury, która reprezentuje pewnego rodzaju fałsz. Powodem tej cechy u osób urodzonych pod numerem 5 jest to, że ich planeta rządząca, Merkury, jest bardzo zmienna i znana z tego, że ucieleśnia cechy innych powiązanych z nią planet.  

Numerologiczna piątka jest powiązana ze znakiem Bliźniąt oraz Panny. Astrologiczny naszyjnik zodiakalny pozwoli Ci wzmocnić sprzyjające Ci cechy. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Bliźnięta i diamentami 

Złoty naszyjnik z konstelacją Panna i diamentami 

 

Numerologia 6 | Znak zodiaku: Byk (20 Kwietnia - 20 Maja) | Waga (23 Września - 22 Października)  

Planeta rządząca: Wenus 

Osoby urodzone 6, 15 i 24 dnia każdego miesiąca zdecydowanie mają sokole oko do piękna. Rządzą nimi emocje i często w tym grzęzną, gdy przychodzi do praktycznego myślenia. Mają silną głowę i nie łatwo przekonać je do zmiany zdania.  

Jedynym niebezpieczeństwem dla osób z numerem 6 jest fakt, że szukają ekstremalnej przyjemności w każdym i we wszystkim. 

Cyfra rządzona jest przez planetę Wenus, która reprezentuje pokój i harmonię. Piękno, namiętność to często fundamentalne cechy numerologicznej 6, właśnie ze względu na planetę rządzącą.  

Szóstka paruje się z Bykiem i Wagą. Naszyjniki z konstelacją tych dwóch znaków zodiaku niewątpliwie wspierać będą aurę piękna i harmonii. Każdy naszyjnik jest zapisem międzygwiezdnej energii w czasie Twoich narodzin, tworząc tym samym unikalny amulet. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Waga i diamentami 

Złoty naszyjnik z konstelacją Byk i diamentami 

 

Numerologia 7 | Znak zodiaku: Rak (21 Czerwca - 22 Lipca) | Ryby (19 Lutego - 20 Marca)  

Planeta rządząca: Księżyc 

Podobnie jak numerologiczna 2, 7 jest rządzona przez planetę Księżyc. Urodzeni 7, 16 i 25 dnia każdego miesiąca należą do tej mistycznej cyfry. Uważa się ich za inteligentnych i przenikliwych myślicieli, którzy zawsze szukają czegoś niestandardowego. Nie wierzą w rzeczy takie, jakimi są i szukają ukrytych faktów.  

Siódemki mają tendencję do bycia introwertykami do pewnego poziomu. Chociaż są inteligentni, ta inteligencja pozostaje pod maską podczas wczesnych lat ich życia. Odkrywają swój prawdziwy potencjał stopniowo. 

Intelekt numerologicznej 7 idzie w parze z Rakiem lub Rybami. Oba te znaki cechują się niezwykłą lojalnością. Naszyjniki z konstelacją dla Raka oraz Ryb przedstawiają układ gwiazd przychylny energii cyfry 7 – ozdoba i amulet w jednym. 

Złoty naszyjnik z konstelacją Ryby i diamentami 

Złoty naszyjnik z konstelacją Rak i diamentami 

 

Numerologia 8 | Znak zodiaku: Koziorożec (22 Grudnia - 19 Stycznia) | Wodnik (20 Stycznia - 18 Lutego)  

Planeta rządząca: Saturn 

Osoby urodzone 8, 17 i 26 dnia każdego miesiąca to numerologiczne 8! Kiedy planeta rządząca, Saturn, jest silna, ósemki są skłonne oddać się głębokim przemyśleniom i rozwijać swoją kreatywność.  

Niektórzy mistrzowie numerologii często nazywali tę planetę planetą żałoby. Jednak 8 jest po prostu niezwykle wyjątkowa i samodzielna, kieruje się własną siłą i nie szuka u innych pomocy ani wskazówek. Numerologiczne 8 to osoby głębokie i wrażliwe. 

Saturn i cyfra 8 korelują z Koziorożcem i Wodnikiem. Te zimowe znaki zodiaku bywają nadzwyczaj uparte, przez co dążą do celu jak nikt inny. Nie zapomnijmy, że to wielcy indywidualiści. Aby jeszcze bardziej utożsamić się z gwiazdami, zawieś na szyi swoją zodiakalną konstelację Koziorożca lub Wodnika.  

Złoty naszyjnik z konstelacją Koziorożec i diamentami 

Złoty naszyjnik z konstelacją Wodnik i diamentami 

Numerologia 9 | Znak zodiaku: Baran (21 Marca - 19 Kwietnia) | Skorpion (23 Października - 21 Listopada)  

Planeta rządząca: Mars 

9 to symbol regeneracji, cyfra najwyższa ze wszystkich. Osoby urodzone 9 lub 18 dnia miesiąca mogą pochwalić się cechami charakterystycznymi dla cyfry odrodzenia. Kiedy Mars jest przychylny, osoby spod numerologicznej 9 są napędzane energią, pełne determinacji, praktyczne i hojne.  

Osoby urodzone pod numerem 9 są zazwyczaj odważne, dlatego jako pierwsze inicjują działanie. Nie boją się nowych wyzwań i zawsze zachęcają do nich innych. Niestety ten zbyt śmiały temperament czasami okazuje się dla nich pechowy. 

Baran i Skorpion podążają drogą numerologicznej 9. Posiadanie naszyjnika z konstelacją sprzyjającą Twojemu znakowi zodiaku sprawi, że łatwiej będzie Ci kierować się jego dobrymi cechami oraz uważać na te mniej przychylne. Ozdoba pomoże Ci wnieść więcej pozytywnej energii do życia i zamanifestuje pozytywne wydarzenia.  

Złoty naszyjnik z konstelacją Skorpion i diamentami 

Złoty naszyjnik z konstelacją Baran i diamentami 

Poznaj królestwo numerologii i znaków zodiaku, pozwalając swojej intuicji poprowadzić Cię w poszukiwaniu idealnego naszyjnika, który rezonuje z Twoją unikalną energią. Ujmij magię liczb i noś swój znak zodiaku z dumą, ponieważ jest on pięknym odzwierciedleniem tego, kim jesteś. 

Czy wiesz czym są liczby mistrzowskie? 

W numerologii liczby mistrzowskie mają szczególne znaczenie i są uważane za bardzo wyjątkowe. Są to liczby dwucyfrowe: 11, 22 i 33.  

Są one uważane za wyjątkowe ze względu na swoją potężną energię i potencjał transformacyjny. Mają one mocniejsze wibracje i większe znaczenie niż pozostałe liczby. 

Liczba mistrzowska: 11 

Jest to liczba intuicji, duchowości i odkrywania swojej misji życiowej. Osoby z tą liczbą mistrzowską mają silne wyczucie, są wrażliwe na energię otaczającego ich świata i często dążą do rozwijania swoich zdolności duchowych. 

Złote kolczyki z rubinami

Liczba mistrzowska: 22 

Ta liczba mistrzowska jest związana z potencjałem manifestacji i budowaniem czegoś wielkiego. Osoby z tą liczbą mają umiejętność przekształcania swoich marzeń i wizji w rzeczywistość. Są zdolne do działania na dużą skalę i osiągania sukcesów materialnych. 

Srebrny naszyjnik ze szmaragdem

Liczba mistrzowska: 33 

Jest to liczba mistrzowska, która jest związana z duchowym wglądem. Osoby z tą liczbą mają ogromną moc wpływu na innych i często angażują się w działalność charytatywną lub pracę na rzecz dobra społeczeństwa. Mają silne poczucie empatii i zrozumienia dla innych ludzi. 

Złote kolczyki z diamentami

 

Jeśli nie znasz swojego numeru, sprawdź go tutaj! 

 

Powrót do bloga