Kamień urodzenia - poznaj swój osobisty amulet, który będzie Cię chronił całe życie

Kamień urodzenia - poznaj swój osobisty amulet, który będzie Cię chronił całe życie

Kamień urodzenia jest kamieniem szlachetnym powiązanym z twoją datą urodzenia i noszenie go przynosi szczęście i zapewnia zdrowie. Nazywany kamieniem osobistym, którego moc chroni przed złą energią. Uważa się, że niektóre kamienie szlachetne mają nadprzyrodzone moce i posiadają związek z planetami. Kamienie te można nosić w postaci naszyjnika, kolczyków lub pierścionka. Kamienie urodzenia mają swoje korzenie w starożytnej astrologii. Warto poznać swój kamień urodzenia, by naładować się pozytywną energią i obdarzyć się dodatkową ochroną.

Kamienie urodzenia, na podstawie miesięcy kalendarzowych, są opisane w następujący sposób:

Kamień urodzenia Styczeń – Onyks

W starożytności wierzono, że noszenie Onyksu jest sposobem na niewidzialność i ukrycie się przed złem. Onyks symbolizuje siłę i moc. Kamień ten pozwoli ci stać się panią własnego losu. Pogłębia poczucie kontroli nad swoim życiem, obdarza takimi cechami jak: determinacja, wytrwałość, odwaga i stanowczość. Zwany jest również kamieniem mądrości. Onyks charakteryzuje dużą siłę wewnętrzną, odporność na stres i łatwość pokonywania wszelkich przeciwności losu.

Kamień urodzenia Luty – Ametyst

Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”. Przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą. Łagodzi nasze przeciążone od myśli i bodźców głowy. Wprowadza nas w wyższy stan duchowości. Pomaga wyciszyć nasz umysł i dodatkowo chroni nas przed rozproszeniem. 

Kamień urodzenia Marzec – Akwamaryn

Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym bądź tym, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji, uczuć, myśli oraz z asertywnością. Energia Akwamarynu pomaga także w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć, co ma duży wpływ na pozytywne kontakty z otoczeniem i trwałe relacje z innymi ludźmi. Wyostrza intuicję i otwiera jasnowidzenie. Jest wspaniały do ​​medytacji, osłania aurę i wyrównuje czakry. Chroni oraz przynosi szczęście w podróży.

Kamień urodzenia Kwiecień – Różowy Kwarc

Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń. Kwarc Różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach.

Kamień urodzenia Maj – Szmaragd

Szmaragd przynosi szczęście, spokój i równowagę na poziomie wszystkich czakr, pod warunkiem, że osoba, która korzysta z mocy kamienia ma czyste serce. Potrafi również łagodzić wszelkie negatywne emocje, takie jak gniew, złość, nienawiść. Uwalnia od słabości i daje swojemu właścicielowi niezwykłą siłę oraz wiarę w siebie. Klejnot pozwala również w pozbyciu się uczucia rozpaczy i żalu i pozwala na powrót cieszyć się życiem.

Kamień urodzenia Czerwiec – Perła

Perły ze względu na swoje organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia. Dodatkowo pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności i kobiecości.  Z perłowymi dodatkami każda kobieta poczuje się nie tylko piękna, lecz także doceniona i spokojniejsza. Magiczne właściwości perły sprawią, że będziesz cieszyć się życiem i korzystać z niego pełnymi garściami. Kamienie mają również działanie ochronne – zabezpieczają ich właścicielki przed złymi urokami.

Kamień urodzenia Lipiec – Amazonit

Starożytni nazywali go kamieniem młodości, jako że podobno odmładzał tych, którzy go nosili. Amazonit to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach, pozytywnie działa na układ nerwowy. Przywraca nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. Amazonit namawia człowieka, aby wziął odpowiedzialność za swoje życie i stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować marzenia.

Kamień urodzenia Sierpień – Kamień księżycowy

Wiele kultur uważa go za kamień święty. Wierzy się, że kamień ten wzmacnia emocjonalnie i otwiera na podświadomość, a także oczyszcza intuicję, dzięki czemu można odbierać jej jasny przekaz. Nazywany jest również kamieniem kochanków, ponieważ wzbudza uczucia i potęguje uczucie miłości. Kiedy kobieta ma go w posiadaniu, wtedy staje się bardziej atrakcyjna dla otoczenia. Energia kamienia księżycowego ujawnia wewnętrzne piękno i prawdę, które skrywamy głęboko w sercu.

Kamień urodzenia Wrzesień – Szafir

W średniowieczu uważano, że kamień ten pomaga oddalać złe duchy i magiczne zaklęcia. Szafir, nazywany kamieniem mądrości albo inaczej kamieniem wiary i spokoju ducha, jest jednocześnie najsilniejszym i najbardziej tajemniczym spośród wszystkich cennych klejnotów. Szafir jest uznawany również za uosobienie spójności, czystości, miłości, prawdy i czystego sumienia. Osoby noszące szafiry ma on uczynić szczęśliwymi i odważnymi.

Kamień urodzenia Październik – Opal

Unikatowy i jeden z najdroższych kamieni na świecie uważany jest za niezwykle amulet szczęścia, który symbolizuje wiarę i zaufanie. Niegdyś wierzono, że opal jest darem niebios, który spadł na ziemię w świetlistych błyskach. Ułatwia zamknięcie pewnych etapów życia. Umożliwia obiektywne spojrzenie na wydarzenia z przeszłości i, jeśli były przykre, uwolnienie się od nich. Energia Opalu pomaga zrozumieć zjawisko polegające na tym, że wszystko na świecie jest z sobą powiązane. To, co dajemy innym - wraca do nas zwielokrotnione.

Kamień urodzenia Listopad – Kwarc Dymny

Dawniej wierzono, że kwarc dymny strzeże przed nieszczęściem. Kwarc dymny ma ogromne właściwości oczyszczające, ma także działanie wspomagające ochronę i stabilizację energetyczną. Kwarc dymny wspomaga odnalezienie się w świecie materialnym i umiejętność zagospodarowania rzeczy materialnych. Jest wskazany dla osób, którym szczególnie trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Energia Kwarcu Dymnego pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości. 

Kamień urodzenia Grudzień – Kryształ Górski

Kamień górski jest szczególnie znany ze swoich wysokich wibracji. Poprzez oczyszczenie umysłu, ciała i ducha z wszelkiego bałaganu, kamień górski może pomóc Ci połączyć się z Twoim najwyższym ja i żyć na najwyższym potencjale. Pochłania, przechowuje, uwalnia i reguluje energię. Jest szczególnie ważny dla każdego, kto chce ustanowić i osiągnąć nowe cele. Ten kamień pomoże Ci zagłuszyć hałas ze świata zewnętrznego lub jakiekolwiek wewnętrzne rozproszenie uwagi, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć swoje idealne życie w swoim umyśle i pracować nad jego urzeczywistnieniem.

Powrót do bloga