Jakich kryształów nie łączyć ze sobą?

Jakich kryształów nie łączyć ze sobą?

Zaczynasz swoją przygodę z kryształami i zastanawiasz się, czy istnieją kombinację kamieni, których nie należy łączyć?

Jakie kamienie wybrać? Co się stanie, gdy założysz i połączysz zbyt wiele kryształów? Czy ich energia się zmieni?

Twoja nieduża kolekcja kamieni prawdopodobnie szybko się powiększy, gdy pokochasz kryształy, zagłębisz się w pracę z nimi i poczujesz na własnej skórze, jak działają. Możliwe, że zanim się obejrzysz, kamieni w Twoim otoczeniu będzie bardzo dużo. Wtedy możesz potrzebować zasad, które pozwolą Ci swobodnie wybierać i łączyć swoje kryształy. Warto, byś wiedziała, których kamieni lepiej ze sobą nie łączyć, a które wzajemnie potęgują swoje działanie.

Czy można łączyć kryształy?

Część kryształów świetnie ze sobą współgra i wspiera wzajemnie swoje działanie. Istnieją jednak połączenia, które nie należą do korzystnych i o nich opowiem Ci w tym artykule.

Zastanawiasz się, ile kryształów można założyć naraz?

Liczba kamieni, które nosimy, zależy głównie od preferencji ich właściciela. Niektóre typy biżuterii łączą w sobie kilka różnych kamieni. Biżuteria równoważąca czakry zawiera aż 7 różnych kamieni i to jest całkowicie w porządku.

Jeśli jednak używasz na co dzień wielu kamieni i zaczynasz czuć się przytłoczona, zagubiona lub zdezorientowana, to może być znak, by ograniczyć liczbę noszonych kryształów.

Gdy użyjesz zbyt wielu wysoko wibracyjnych kamieni, może to nadmiernie podnieść Twoją energię.

Jeżeli jesteś osobą, która rozwija się duchowo i pogłębia samoświadomość, na pewno łatwo wychwycisz, że kryształów w Twoim otoczeniu jest zbyt dużo.

 

Jakich połączeń kamieni lepiej unikać?

Nie istnieje jedna, kompletna lista kamieni, których nie wolno ze sobą łączyć. Potencjalnych kombinacji kryształów jest bardzo wiele, a ostateczny efekt energetyczny zależy w ogromnym stopniu od osoby, która je nosi.

Jeśli przypadkowo połączysz kamienie, które do siebie nie pasują, nic poważnego Ci nie grozi. Gdy użyjesz kryształów o przeciwstawnych energiach, anulują się i nie odniesiesz żadnych wyraźnych korzyści z ich noszenia. Możesz też otrzymać za dużo energii, gdy działające podobnie kamienie wzajemnie się wzmocnią.

Często używamy kryształów po to, by zwiększyć energię. Jeżeli jednak założysz na swoje ciało zbyt wiele kamieni podbijających wibracje, możesz się nadmiernie naenergetyzować, stać się zbyt pobudzona i wytrącić się ze stanu równowagi. Wtedy lepiej jest ograniczyć liczbę noszonych kryształów i skupić się na tych, które najlepiej Ci służą.

Kamień górski wzmacnia działanie innych kryształów. Obserwuj siebie i reaguj, jeśli poczujesz, że energia któregoś z kamieni stała się zbyt silna dzięki połączeniu z białym kwarcem.

Jeśli jesteś w dołku, smutna i przygnębiona, to nie używaj niebieskich i zielonych kryształów ani białego kwarcu, który będzie tylko pogłębiał to uczucie. Malachit także może nasilać stan emocjonalny, w którym się znajdujesz. Działanie tych kamieni na człowieka i odbiór ich energii są jednak bardzo subiektywne, dlatego obserwuj samą siebie. Niektórzy ludzie czują przypływ pozytywnej energii przy kontakcie z białym kwarcem i malachitem, więc najważniejsze jest to, jak Ty się czujesz w towarzystwie swoich kryształów!

Nie należy łączyć kryształów, których działanie wzajemnie się wyklucza.

Gdy połączysz wysokoenergetyczny, pobudzający i dodający odwagi karnelian z ametystem, który wpływa na człowieka wyciszająco i uspokajająco, efekt nie będzie dla Ciebie korzystny. Podobnie nie doświadczysz kojącego działania amazonitu, gdy połączysz go z kwarcowym tygrysim okiem, które pobudza do odważnego brania życia we własne ręce.

Kamienie a cztery żywioły

Kamienie niosą ze sobą energię Matki Ziemi. Powstały dawno temu, w warunkach wysokiego ciśnienia, głęboko pod ziemią, w szczelinach skalnych lub jako fragmenty skał.

Cztery żywioły – zwane też elementami – to ogień, woda, powietrze i ziemia. Charakteryzują nie tylko świat fizyczny, ale także ludzką naturę i duchowość. Kolor kryształu zwykle odpowiada jego powiązaniu z żywiołami.

Przy wyborze kamieni możesz kierować się ich barwą, by unikać połączeń, które raczej nie będą korzystne. Nie łącz kamieni ognia i wody, ani ziemi i powietrza, o ile nie masz bardzo jasno sprecyzowanej intencji, która tłumaczy takie połączenie.

Kamienie ognia mają barwę czerwoną, pomarańczową lub żółtą. Wzmagają odwagę, rozpalają namiętność, pomagają w rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Należą do nich: kamień słoneczny, karnelian, cytryn i czerwony jaspis.

Kamienie wody są zwykle zielone i niebieskie. Pobudzają intuicję, wpływają korzystnie na emocje, niwelują lęki i koją nerwy. Do kamieni żywiołu wody zaliczamy ametyst, akwamaryn, chalcedon i celestyn.

Kamienie ziemi – brązowe lub czarne – wyciszają, uziemiają, wzmacniają zdrowie i sferę materialną. Do tej grupy należy czarny turmalin, kwarc dymny, onyks, obsydian, piryt i hematyt.

Kamienie powietrza są zwykle fioletowe, białe lub przezroczyste. Pomagają w procesie twórczym, wyrażaniu uczuć i komunikowaniu się z innymi ludźmi. Rozjaśniają umysł i wspomagają intelekt. Zaliczamy do nich ametyst, fluoryt, labradoryt i selenit (kamień księżycowy).

Biały kwarc, czyli kamień górski, łączy w sobie energię wszystkich czterech żywiołów. W parze z kamieniem księżycowym, np. w naszyjniku Full Moon Gaia Gold  przynosi spokój i harmonię przyciągając jednocześnie sukces i szczęście. W połączeniu z onyksem, np. w naszyjniku Third Eye Gold harmonizuje umysł i ciało, jednocześnie wzmacniając pewność siebie i samokontrolę oraz wspierając manifestację marzeń.

Zapewne dostrzegasz już, że jeśli połączysz kamienie ognia, które rozpalają pasję życia, z kamieniami ziemi, które działają studząco, wyciszająco i pozwalają stanąć twardo na ziemi, efekty energetyczne nie będą korzystne.

W jakim celu łączysz swoje kryształy?

Jeśli zadajesz pytanie:

Czy mogę połączyć te kryształy?

Odpowiedź brzmi:

A co chcesz dzięki temu osiągnąć?

Intencja jest zawsze najważniejsza. Połączenia kamieni mogą Cię wspaniale wspierać w osiągnięciu celu. Bardzo ważne, byś przed wyborem kryształów określiła, czego dokładnie potrzebujesz i co chcesz uzyskać, nosząc je. Wyznacz precyzyjnie swój cel. Skup się na tym, co chcesz osiągnąć z pomocą energii kamieni.

Jeśli świetnie znasz samą siebie i pracujesz z kryształami już dłuższy czas, może się okazać, że nawet te zazwyczaj wykluczające się połączenia energetyczne będziesz potrafiła obrócić na swoją korzyść. Zadziała to jednak tylko wtedy, gdy bardzo jasno sprecyzujesz swój cel. Wyobraź sobie, że chcesz osiągnąć głębokie skupienie po to, by następnie z pełną mocą oddać się konkretnemu przedsięwzięciu. W takiej sytuacji, połączenie kamienia działającego wyciszająco z takim, który dodaje energii, zadziała korzystnie, wspierając Cię w osiągnięciu celu.

Karnelian i czerwony jaspis podbijają energię, podczas gdy błękitny agat ją wycisza. Moc tych kamieni będzie się więc wzajemnie znosiła, anulowała. Zakładając je możesz czuć się niepewnie i niestabilnie. Połączenie to wydaje się więc nie mieć sensu. Jeśli jednak masz duże doświadczenie w pracy nad sobą a Twoja relacja z kryształami jest już bardzo silna, możesz odnieść korzyści nawet z takiej kombinacji kamieni. Wtedy możesz np. sprecyzować, że chcesz użyć karnelianu lub jaspisu by podbić swą kreatywną energię, a agatu po to, by poprawić percepcję.

Jak widzisz, wiele zależy od tego, w którym miejscu swojej podróży duchowej jesteś.

Dowiaduj się o kryształach jak najwięcej i pracuj z nimi świadomie a odkryjesz, które kombinacje Ci służą, a które nie.

Jak łączyć kamienie i kryształy?

Uwielbiam korzystać z wspierającej mocy różnych kamieni. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu Ty także będziesz odważnie czerpała z nich siłę!

Wszystkie rodzaje biżuterii z mojej kolekcji, które składają się z większej liczby kryształów, są bezpieczne.

Naszyjnik Five Elements pomaga zrównoważyć wszystkie energie w ciele i duszy. Łączy w sobie złoto, kwarc dymny i onyks – kryształy, które wyganiają smutek, przywracają spokój i wspierają pewność siebie.

W naszyjniku Third Eye Gold znajdziesz okrągłe, czarne koraliki onyksu, które pięknie komponują się z przejrzystym kamieniem górskim.

Wybierz kamienie odpowiadające znakom zodiaku lub liczbie numerologicznej. Bezpiecznie połączysz też kryształy odpowiadające tym samym żywiołom.

Możesz skorzystać z prostego narzędzia, które pomoże Ci odnaleźć najodpowiedniejsze kryształy dla Ciebie. Wpisz tutaj swoją datę urodzenia i sprawdź, jakie kamienie dla Ciebie wybrałam!

Otrzymany wynik współgra z Twoim znakiem zodiaku i liczbą numerologiczną. Więcej o kamieniach i numerologii przeczytasz w artykule “Numerologia i energia kryształów”

Ciesz się swoją biżuterią z kryształami!

Gdy odkryjesz piękno i siłę, którą możesz czerpać z energii kryształów, zapewne będziesz dążyła do powiększania swojego zbioru. Korzystaj z mocy kamieni i ciesz się nimi.

Pamiętaj o zasadach, które Ci pokazałam i łącz swoje kryształy tak, by Cię wspierały. Miej na względzie swój aktualny stan duchowy, sprecyzuj swoje cele i wybieraj te kamienie, które pomogą Ci sięgać po marzenia.

Możesz wybrać kryształy zgodne z Twoim znakiem zodiaku, liczbą numerologiczną lub po prostu takie, które najlepiej w danej chwili z Tobą rezonują!

A gdy będziesz miała wątpliwości, ten artykuł będzie tutaj na Ciebie czekał, byś zawsze mogła do niego wrócić.

Z miłością, Izabella Budryn.

Powrót do bloga