Jak czyścić swoje kryształy

Jak czyścić swoje kryształy

Kryształy pochłaniają całą energię z otoczenia, zarówno dobrą jak i złą. Są jak baterie, które pochłaniają energię z otoczenia i przekazują ją dalej. Nikt nie chce, aby jego kamienie przekazywały złą energię, dlatego właśnie je czyścimy. Oczyszczanie jest wielkim detoksem energetycznym dla kamieni, który pozbawia je nagromadzonych negatywnych wibracji. Oto trzy kroki, które pomogą nam pozbyć się złej energii z naszych minerałów:

SÓL

Sól była używana przez całą historię do pochłaniania niechcianej energii i wypędzania negatywnych wibracji. Umieszczenie kryształów w misce z solą morską lub różową solą himalajską i wodą, wydobywa zanieczyszczenia z kryształów. Upewnij się, że Twój kamień jest całkowicie zanurzony i pozwól mu się moczyć przez kilka godzin do kilku dni. Po zakończeniu opłucz i osusz.

SZAŁWIA

Szałwia jest świętą rośliną o wielu uzdrawiających właściwościach. Mówi się, że oczyszcza kamień z niekorzystnych wibracji i przywraca mu jego naturalną energię. Kiedy będziesz gotowy, podpal czubek szałwii. Przenieś szałwię do swojej słabszej ręki i mocno chwyć swój kamień i przesuń go przez dym. Jeśli nie jesteś w stanie kadzić na zewnątrz, upewnij się, że jesteś w pobliżu otwartego okna. Pozwoli to dymowi i negatywnej energii rozproszyć się.

WIZUALIZACJA

Im bardziej jesteś zgodny ze swoim poczuciem jaźni, tym łatwiej będzie Ci przekierować energię na kamień, który chcesz odnowić. Poświęć kilka minut na uziemienie i wyśrodkowanie swojej energii, następnie podnieś kamień i wizualizuj swoje dłonie wypełnione białym promieniem światła. Wyobraź sobie, że zanieczyszczenia wypłukują się z kamienia, pozwalając mu świecić jaśniej z odnowionym celem.

Kiedy już wiemy, jak pozbyć się negatywnych wibracji z naszych minerałów, przechodzimy do tego, jak dbać o złoto i srebro, aby zawsze było czyste i lśniące. W żadnym wypadku do czyszczenia biżuterii nie należy używać twardych i ostrych przedmiotów, które mogą ją porysować. Intensywne pocieranie i skrobanie trwale uszkodzi jej powierzchnię. Należy używać miękkich flanelowych lub bawełnianych ściereczek oraz szczoteczek do zębów o miękkim włosiu.

 

1. Złoto

Złoto wymaga czyszczenia rzadziej niż srebro. Brud pojawia się na złotej biżuterii znacznie wolniej. Nie oznacza to jednak, że złotej biżuterii nie powinno się w ogóle czyścić. Do czyszczenia złota nie potrzeba żadnych profesjonalnych specyfików ani wychodzić po nie z domu. Domowe czyszczenie złota jest bardzo proste, a potrzebne będą do tego składniki, które są łatwo dostępne. W ciągu kilku chwil nasza biżuteria będzie lśnić jak nowa!

Wyroby złote z dodatkowymi zdobieniami należy czyścić ręcznie wodą z dodatkiem delikatnego detergentu, unikając dodatkowych elementów.

Płyn do mycia naczyń

Pierwszym sposobem jest użycie płynu do mycia naczyń dostępnego w każdym gospodarstwie domowym. Przygotuj roztwór będący mieszanką wspomnianego detergentu, sody oczyszczonej (ok. pół łyżeczki) i ciepłej wody. W roztworze tym moczymy złoty przedmiot przez kilka minut. Następnie za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów dokładnie, ale bardzo delikatnie wyczyść całą powierzchnię. Teraz wystarczy opłukać złoto pod bieżącą wodą i wytrzeć bawełnianą szmatką. Na koniec wypoleruj powierzchnię kawałkiem flaneli, aby uzyskać błyszczące wykończenie.

Soda oczyszczona

Potrzebujemy 1 łyżkę stołową wody i 1 łyżkę stołową sody oczyszczonej. Dokładnie mieszamy, aż powstanie papka. Następnie delikatnie wcieramy papkę w biżuterię za pomocą miękkiej szmatki, a następnie myjemy pod wodą i wycieramy dokładnie do sucha. W przypadku bardzo silnych zabrudzeń, możemy nałożyć na złoty przedmiot grubą warstwę sody oczyszczonej z wodą i pozostawić na 20 minut. Następnie czyścimy przedmiot w taki sam sposób jak po wyjęciu z wody z sodą oczyszczoną.

Denaturat

Metoda czyszczenia złota denaturatem będzie idealna, gdy Twoja złota biżuteria stanie się tłusta i mocno zabrudzona. Zawiń ją w miękką szmatkę nasączoną denaturatem na co najmniej 15 minut, a następnie wypoleruj tą samą szmatką. Nawet uporczywe zabrudzenia powinny zejść bez śladu.

2. Białe złoto

Białe złoto jest obecnie prawie tak samo popularne jak żółte i powinno być pielęgnowane i czyszczone z taką samą starannością. W codziennej pielęgnacji należy pamiętać przede wszystkim o tym, że białe złoto jest szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego ważne jest, aby postępować w taki sposób, aby zminimalizować ścieranie się powierzchni biżuterii z białego złota. Bardzo ważne jest właściwe przechowywanie białego złota. Wskazane jest, aby przechowywać je w osobnych pudełkach, które wyłożone są miękką tkaniną. Warto więc zadać sobie pytanie nie o to, jak czyścić białe złoto, ale co robić, aby robić to jak najrzadziej.

3. Srebro

Wytrzymałość srebra i jego olśniewający blask sprawiły, że materiał ten jest ulubionym materiałem ludzkości od tysięcy lat. Metal ten ma jednak jedną wadę - srebro szybko ciemnieje pod wpływem powietrza. Z czasem warstwa ta staje się coraz grubsza i trudniejsza do wyczyszczenia. Usuwanie zmatowienia za pomocą tradycyjnych chemicznych środków czyszczących wymaga znacznych nakładów czasu, wysiłku i pieniędzy. Dlatego warto sięgnąć po domowe sposoby czyszczenia srebra.

Sól i folia aluminiowa

Czyszczenie srebra w soli to jedna z najpopularniejszych domowych metod pielęgnacji biżuterii. Przygotuj niemetalową miskę i wyłóż ją folią aluminiową. Do środka włóż biżuterię, którą chcesz wyczyścić. W szklance przygotuj roztwór składający się z soli i gorącej wody. Wlej ten roztwór do miski i pozostaw na kilka minut. Wlej ten roztwór do miski i pozostaw na kilka minut. Na koniec opłucz srebrną biżuterię pod wodą i wytrzyj ją miękką szmatką, najlepiej z mikrofibry.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest jednym z najprostszych sposobów na sczerniałą biżuterię. Pozwala ona na szybkie odnowienie i wybielenie srebra. Przygotuj roztwór składający się z 1 łyżeczki sody, 1 łyżeczki octu i 1 litra ciepłej wody. Zanurz srebrny łańcuszek lub inny element biżuterii w roztworze i odczekaj 15 minut. Wypłucz biżuterię pod bieżącą wodą i wytrzyj miękką szmatką.

Pasta do zębów

Niewielką ilość pasty nakładamy na szczoteczkę do zębów i delikatnie pocieramy powierzchnię srebra. W ten sposób pozbędziemy się nawet czarnego osadu. Metoda ta ma jednak kilka wad - po pierwsze szorowanie może prowadzić do zarysowań na powierzchni czyszczonych przedmiotów, po drugie - czyszczenie szczególnie bogato zdobionego srebra będzie trudne, ponieważ pasta nie dotrze do wszystkich zakamarków. W przypadku większych przedmiotów cały proces może być żmudny i długotrwały.

5 WSKAZÓWEK PIELĘGNACYJNYCH

Wiesz już, jak czyścić minerały - złoto i srebro. Aby Twoja ulubiona biżuteria służyła Ci przez wiele lat, musisz również wiedzieć, jak o nią dbać. Oto 5 wskazówek, które pozwolą utrzymać Twoje kolczyki, łańcuszki, bransoletki czy pierścionki w jak najlepszym stanie i maksymalnie wydłużyć ich żywotność.

  1. Kosmetyki - Nałóż produkty do pielęgnacji skóry, makijaż lub perfumy zanim założysz biżuterię, aby ograniczyć ryzyko ekspozycji.
  2. Pielęgnacja - Używaj miękkiej szmatki i dbaj o swoją biżuterię, aby uniknąć wszelkich zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpłynąć na stan Twojej biżuterii.
  3. Kąpiel - Śmiało, weź prysznic razem ze swoją biżuterią, czysta woda świetnie ją wyczyści. (Nie używaj ostrych mydeł).
  4. Przechowywanie - Upewnij się, że twoja biżuteria nie dotykają żadnej innej, podczas przechowywania. Może dojść do zarysowania powierzchni, jeśli wejdzie w kontakt z innymi kawałkami biżuterii.
  5. Wartość - Doceniaj swoją biżuterię! Każdego dnia będzie ona ukazywać nowy aspekt swojego i Twojego piękna.
Powrót do bloga