Kilka słów o Izabella Budryn Home

Kilka słów o Izabella Budryn Home

Kryształów powszechnie używa się w biżuterii, czasem wykonane są z nich przedmioty do pielęgnacji ciała, bądź masażu. Skąd Wasz pomysł, by sprowadzać do Polski tak ogromne kryształy do wnętrz? 

Izabella: Na mojej ścieżce nic nie dzieje się przypadkowo. Nieprzypadkowo pojawiła się biżuteria z kryształami i nieprzypadkowo na mojej drodze stanęli Kasia z Piotrkiem. Od pierwszego spotkania wiedziałam, że musimy coś razem zrobić fajnego, czyli wprowadzić dużych wymiarów kryształy do domów moich klientek.


Kasia: Zaczęło się od ciekawości Piotrka zaintrygowanego kamieniami, coraz częściej spotykanymi w biżuterii otaczających nas ludzi. Bliższe spotkanie z kryształami rozpaliło w nim totalne zafascynowanie. Zaczął kupować kolejne i kolejne okazy do swojej osobistej kolekcji. Z czasem, kiedy w naszym otoczeniu kryształów było coraz więcej, zaczęłam się temu bacznie przyglądać i zbliżać się do tematu kamieni. W tym momencie ja i Piotrek zaczęliśmy patrzeć w tym samym kierunku i naszym oczom ukazała się misja - wprowadzić kryształy do przestrzeni życiowych jak największej liczby osób.

Jak dokładnie wygląda Wasza praca? Skąd pozyskujecie kryształy?

Kasia: Każdy nasz kryształ jest indywidualnie, ręcznie selekcjonowany przez nasz Zespół. Czuwamy nad kryształami od chwili ich wydobycia, poprzez etap czyszczenia i szlifowania oraz obsadzenie w artystyczne oprawy z metali, drewna i szkła, aż po moment wprowadzenia ich do nowego miejsca, w którym mają zamieszkać. Większość naszych kryształów pochodzi z Madagaskaru. Tam też mamy swoją szlifiernię, którą cały czas rozwijamy. Selekcja kryształów to nasze wspólne zajęcie. 
Iza: Wiedza o kryształach nie jest najważniejsza, najważniejsze jest czucie. Jednak ustrukturyzowana wiedza uspokaja nasze umysły, a to zwiększa nasze szanse na czucie. To jest osobista misja Kasi, a ja jej chce w tym pomóc. Rozwijanie świadomości energetycznej społeczeństwa? Dlaczego nie! Kamienie naturalne przeżywają obecnie swój renesans.

Według jakiego klucza Wy dobieracie konkretne kryształy do osób? 

Kasia: Tutaj słowo klucz jest intuicja. Tworzymy przestrzeń, w której nasi Klienci mogą poczuć kryształy i wybrać te, które w danym momencie z nimi rezonują. Zachęcamy: wybierając kryształ zaufaj swojej intuicji. Bądź uważna na sygnały z ciała.

Izabella: To samo od początku mówię swoim klientkom. Wybierz ten kryształ, który Cię przyciąga, ten który szczególnie się Tobie spodobał. Twoje ciało czuje, co jest dla niego dobre. Zaufaj mu. Aczkolwiek dla tych niezdecydowanych stworzyłam autorski system, który pomaga w rozwiązaniu tego problemu: Sprawdź swój kryształ – Izabella Budryn Jewellery

Czy Izabella Budryn Home to tylko kryształy do domu?

Nie, to początek. Izabella Budryn Home to miejsce, gdzie wyjątkowość i niepowtarzalność wdają się w relacje, która tworzy duchowe scenografie Twoje przestrzeni. 
Niepowtarzalne okazy kryształów, mistyczna selekcja rzeczy, artyści, rzemieślnicy, dla wspólnego hasła Minimalizm & Duchowość. 
Limitowana kolekcja otwierająca Izabella Budryn Home to mistyczne tace do kadzideł lepione z białego złota jakim jest porcelana. W swoim hołdzie, dla piękna płatków przeróżnych kwiatów w swej bieli naśladują ich kształt. Złota kula sygnuje i dopełnia projekt oraz wspomniane wyżej kryształy.

Dlaczego porcelana?

Porcelana była od wieków przedmiotem pożądania. Nazywana białym złotem. Jakże by jej mogło zabraknąć w mojej marce. Pierwsze wzmianki znajdujemy w dziennikach podróżnika Marco Polo z 1291r. Nazwa pojawiła się w Wenecji, gdzie przywożono pierwsze porcelanowe naczynia i pochodzi z weneckiego slangu - zawołania na widok pięknej dziewczyny - „porcellani”. Czyż to nie piękne?

Powrót do bloga