Diament - symbol miłości o niezwykłej wartości

Diament - symbol miłości o niezwykłej wartości

Uznawany za symbol miłości, pożądania i bogactwa. Jeden z najbardziej popularnych i cenionych kamieni szlachetnych — diament. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa "adamas" i oznacza niezniszczalny. Uchodzi za najtrwalszy i najtwardszy minerał na Ziemii, wprowadza światło, umacnia samoświadomość i kieruje w odkryciu swojej drogi Duchowej.

Dzięki swojej niezwykłej trwałości i wyjątkowym właściwościom w wielu kulturach łączono go ze światem pozaziemskim. Jego symbolika sięga pradawnych czasów — w starożytnym Egipcie diamenty były uznawane za symbol władzy i mądrości oraz utożsamiano je ze słońcem.

Piękno diamentu wzbogacają jego właściwości. Mówi się, że obdarza on zdolnością koncentracji, pełnią oświecenia, a twórcom daje możność zrealizowania wszelkich natchnień i planów, a dzięki swojej trwałości pomaga w pokonaniu nieprzyjaciół i wrogów.

Kryształ ten przynosi szczęście i umacnia uczucie. Wspiera prawdziwą miłość, prowadzi do jej zwycięstwa, jednak tylko wtedy, gdy jest w pełni szczera, prawdziwa i pozbawiona egoizmu. To siła, która zweryfikuje kłamstwo i fałsz. Dzięki swojej niezniszczalności spaja relacje, wzmacnia uczucie i pomaga przetrwać wszelkie problemy.

Od początku tworzenia Izabella Budryn Jewellery wiedzieliśmy, że diamenty pojawią się w naszej kolekcji. To kamień zdecydowanie wyjątkowy, wszechstronny i o wielkiej mocy. Jego piękno i symbolika niesie za sobą wielką wartość sentymentalną, ale również materialną.

Poza pięknym wyglądem biżuteria to dodatek stworzony z niezwykle cennych materiałów. My traktujemy ją bardzo poważnie — to świetna inwestycja, która zostanie z Wami na długo, a jej wartość będzie tylko rosła.

Inwestycja w diamenty

To kamień, który od lat uznawany jest za niezwykle drogocenny. Jego wyjątkowość, unikalność i wspaniałe właściwości nadają mu wielkiej wartości, przez co uważany jest również za symbol wysokiego statusu społecznego, sukcesu i dobrej inwestycji. W jego niewielkiej masie kryje się niezwykła wartość, przez co diament stanowi jedną z najbezpieczniejszych form zabezpieczenia majątku.

Ich wysoka wartość oraz stabilność cen na rynku kamieni naturalnych, powoduje, że inwestycja w diamenty nie jest okraszona dużym ryzykiem starty i stanowi jeden z najbezpieczniejszych sposobów na zabezpieczenie kapitału. Ceny diamentów nie podlegają silnym wahaniom, stale utrzymując się bardzo wysoko.

To wyjątkowe kamienie naturalne o bardzo ograniczonej dostępności. Powstają jako efekt procesów geologicznych w skorupie ziemskiej, a ich piękno powoduje, że stają się bardzo pożądane. Trwałość diamentu, limitowana dostępność oraz popularność sprawia, że ich cena z czasem będzie tylko rosła.

Na wartość tego kryształu wpływa również certyfikat. To dokument, który zawiera wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkretnego kamienia i określa jego autentyczność, przez co zabezpiecza właściciela.

Certyfikat diamentu

W pełni rozumiemy jaką wartość niesie ze sobą biżuteria i jak ważny jest jej każdy element, z którego się składa. Chcąc dbać o Państwa bezpieczeństwo i komfort, rozpoczęliśmy współpracę z Polskim Towarzystwem Gemmologicznym, w którym poddajemy badaniu diamenty, które tworzą naszą biżuterię.

To miejsce, które zrzesza specjalistów, rzeczoznawców i gemmologów z całego kraju oraz jest respektowane na arenie międzynarodowej.

Kamienie, które wykorzystujemy, zawsze zostają poddane ocenie i analizie niezależnych specjalistów oraz otrzymują certyfikat, który zawiera wszystkie informacje dotyczące diamentu. Dokument, który dołączamy do naszej biżuterii, jest honorowany na całym świecie i potwierdza jakość kamieni szlachetnych, które tworzą nasze produkty. Certyfikat zawiera wszystkie parametry kamienia - jego czystość, kolor, szlif, symetrię oraz analizę wymiarów, a dodatkowo potwierdza jego naturalne pochodzenie.

Obecność certyfikatu to gwarancja autentyczności diamentów w biżuterii, którą tworzymy i jednoczesne zwiększenie jej wartości materialnej. 

Biżuteria - wartość sentymentalna a wartość materialna

Biżuteria to wielka wartość nie tylko materialna, ale również sentymentalna. To dodatki, które codziennie budzą ogrom wspomnień i skojarzeń, niejednokrotnie wywołując wiele emocji. Często to również bezcenne pamiątki rodzinne lub podarunki, które otrzymaliśmy od bliskich.

Wielokrotnie jednak posiadana biżuteria nie trafia w pełni w gusta właściciela lub po prostu stanowi pamiątkę, która nie jest wykorzystywana, ale ma ogromną wartość sentymentalną. Można rzec bezcenną. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i łączymy wartość sentymentalną i materialną biżuterii, jednocześnie nadając jej drugie życie.

Stworzyliśmy usługę, która może sprawić, że sentyment i przywiązanie przeniesiemy do biżuterii, która będzie mogła służyć na co dzień.

Idąc w zgodzie z naszymi przekonaniami, chcemy nadawać biżuterii nową odsłonę, zachowując jej Duszę. Wprowadziliśmy więc usługę przetopienia złota z Państwa biżuterii na wskazany model z naszej kolekcji. W naszym warsztacie specjaliści weryfikują czy złoto jest odpowiedniej jakości i określają jego wartość. Po pozostałych krokach formalnych przechodzimy do najpiękniejszego procesu. Przenosimy sentyment i emocje, przetapiając złoto w zupełnie nową, piękną formę. Tworzymy biżuterię, która zachowuje swoją Duszę, jednocześnie spełniając wizualne marzenia.

Dzięki temu zatrzymujecie bezcenną pamiątkę rodzinną, dopasowując ją w pełni do siebie i wzbogacacie ją o wspaniałą moc kamieni.

Nadaj drugie życie Twojej biżuterii.

Powrót do bloga