Biżuteria z kryształami – sposób na przyciągnięcie pozytywnych wibracji

Biżuteria z kryształami – sposób na przyciągnięcie pozytywnych wibracji

Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to Twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to fizyka – Albert Einstein   

Wszystko we wszechświecie wibruje i tworzy energię – Ty też! Każdy z nas składa się z milionów cząsteczek wytwarzających energię, wibrujących z charakterystyczną szybkością. Jaki mają one wpływ na nasze ciało czy zachowanie?    

Kiedy czujemy się przytłoczeni i zestresowani, trzęsą nam się ręce, skacze tętno, czujemy natłok myśli – to negatywne wibracje. Podobnie nasze wibracje zmieniają się wraz z naszą sytuacją życiową i to od nas zależy, jak dbamy o ich równowagę. Zaufajmy swojej intuicji, ona doskonale wie, co dla nas najlepsze.   

Kiedy doświadczasz trudności, nie słyszysz swojego wewnętrznego głosu, warto się wesprzeć kryształami, które mogą stanowić pomocną i uzdrawiającą energię w trudnych chwilach. Zaproś pozytywne wibracje do swojego życia.   

Jak utrzymać wysokie wibracje?   

Określone emocje i wzorce myślowe, takie jak radość, spokój i akceptacja, generują wysokoczęstotliwe i pozytywne wibracje. Z kolei inne uczucia, takie jak złość, rozpacz, strach i cały natłok negatywnych myśli, wibrują na niższej częstotliwości. Ważne jest, abyśmy starali się unikać negatywnych wpływów otoczenia, zachowali jasność umysłu i wprowadzali do swojego życia pozytywną energię, aby osiągnąć harmonię z samym sobą.   

Zacznij od codziennych rytuałów. Dobre nawyki jak medytacja, spacery, relaks to czynności, które pomogą Ci odepchnąć negatywne myśli. Zastanów się, jak wygląda Twój dzień, z kim i jak go spędzasz. Wzmocnij wewnętrzną energię. Przyciągaj szczęście, wypełniając swoje życie miłością i spokojem.   

Wybacz osobom, które Cię skrzywdziły, daj sobie przestrzeń na błędy, porzuć idealizm! Poczuj się lekko, zacznij odczuwać spokój i radość. Nerwy i napięcie są złymi doradcami, pozbądź się negatywnych emocji wobec innych, jak również wobec siebie.    

Zastanów się, czy jesteś gotowy przyjąć wszystkie obfitości od Wszechświata. Bez oceny, bez oczekiwań.    

   

 /></div>
<h2><b><span data-contrast=

Znajdź swój kamień ochronny   

Od tysięcy lat wierzy się w moc kamieni. Posiadają one cechę skupiania energii, oddziaływania na nasze pole energetyczne i wypełniają braki w aurze. Niektóre pozwalają na odrobinę relaksu, otwierają na świat, dodają siły i ułatwiają właściwe decyzje.  

Mówi się, że kamienie warto wybierać intuicyjnie. Skupić się na tych, które nas przyciągnęły, wpadły w oko, a podpowiedzią może być znak zodiaku, numerologia lub Twój cel.   

Sprawdź, które kryształy pasują do Ciebie.

Zaufaj mocy kryształów i samodzielnie kieruj swoim życiem!  

 Wybrane kamienie i minerały dla znaków zodiaku:   

Baranowi towarzyszą kamienie, które doskonale pasują do jego cech. Szafir dodaje wytrwałości i siły woli, a opal wzmacnia kreatywność. Te kamienie wesprą Barana w radzeniu sobie z wyzwaniami, dodając mu energii, siły i zdolności twórczych.   

Byk potrzebuje stabilności i spokoju, dlatego kamienie, które idealnie do niego pasują, to szmaragd i cytryn. Szmaragd rozwija duchowo, a cytryn dodaje pozytywnej energii. Te kamienie pozwolą Bykowi w rozwijaniu swojego potencjału duchowego i cieszeniu się optymistycznym podejściem do życia.   

Bliźnięta są pełne energii i intelektu. Dla nich idealnymi kamieniami towarzyszącymi są szmaragd i topaz. Topaz pomaga w podejmowaniu decyzji, a szmaragd rozwija umysł i rozwój duchowy. Te kamienie wesprą Bliźnięta w komunikacji i poszerzaniu swojej wiedzy.  

Rak to znak pełen wrażliwości i troski o innych. Dlatego jest on silnie związany ze szmaragdem i opalem. Szmaragd poprawi zdolności intuicyjne, a opal sprzyja miłości, przyjaźni i lojalności. Te kamienie wzmocnią umiejętności rozumienia emocji i pomogą utrzymać bliskie, szczere relacje.   

Lwy są pełne siły i pewności siebie. Dla Lwa odpowiednimi kamieniami towarzyszącymi są kryształ górski i czarny onyks. Kryształ górski pomaga usuwać negatywną energię z ciała, a czarny onyks dodaje stabilności i wytrwałości. Te kamienie wesprą Lwa w osiąganiu sukcesów, dodając mu siły, pewności siebie i stabilności.   

Panny są praktyczne i skrupulatne, dlatego dla nich idealnymi kamieniami towarzyszącymi są sodalit i ametyst. Sodalit uczy wykorzystywać wewnętrzną mądrość, a ametyst dodaje spokoju i równowagi emocjonalnej. Te kamienie wesprą Pannę w utrzymaniu harmonii i rozwijaniu swojej wrażliwości i duchowości.  

Dla Wag, które dążą do harmonii i równowagi, idealne kamienie to szafir i kwarc różowy. Szafir dodaje wytrwałości i siły woli, a kwarc różowy zwiększa empatię. Te kamienie pomogą Wagom w budowaniu spokojnych relacji, utrzymaniu równowagi emocjonalnej i osiąganiu wytrwałości.   

Skorpiony, pełne pasji i tajemniczości, znajdą wsparcie w topazie i ametyście. Topaz doda pewności siebie i odwagi, a ametyst uczy korzystania z własnej intuicji oraz rozwija bezinteresowność. Te kamienie wesprą Skorpiona w szukaniu swojej pasji, rozwijaniu intuicji i ochronie przed negatywną energią.   

Strzelcom, które są pełne optymizmu i duchowej wędrówki, towarzyszą kamienie takie jak ametyst i kwarc różowy. Ametyst poprawia zdrowie emocjonalne, a kwarc różowy dodaje spokoju i pomaga zachować balans emocjonalny. To kamienie, które wesprą Strzelca w dążeniu do ochrony zdrowia emocjonalnego i zachowania spokoju ducha.   

Koziorożce, praktyczne i wytrwałe, znajdą swoje towarzystwo w opalu i kamieniu górskim. Opal zwiększa kreatywność, a kamień górski sprzyja medytacji oraz umiejętności patrzenia w głąb siebie. Te kamienie wesprą Koziorożca w rozwijaniu strony artystycznej i zagłębianiu się w siebie.  

Dla Wodnika, pełnego niezależności i duchowej eksploracji, idealnymi kamieniami towarzyszącymi są szafir i akwamaryn. Szafir dodaje wytrwałości i siły woli, a akwamaryn nazywany kamieniem odwagi, zwiększy zdolności medialne. Te kamienie wesprą Wodnika w utrzymaniu wytrwałości, zdrowia emocjonalnego i rozwijaniu umiejętności medialnych.   

Ryby, pełne wrażliwości i intuicji, znajdą wsparcie w szafirze i ametyście. Szafir pomaga Rybom rozróżnić iluzje od wartościowych celów, a ametyst przekazuje Rybom większą ufność w stosunkach międzyludzkich. Te kamienie wesprą Ryby w podejmowaniu decyzji i utrzymywaniu wartościowych relacji.    

  

   

Kryształy a Twoje czakry   

Każdy kryształ, tak jak ludzi, wyróżnia jego częstotliwość energetyczna. Zależy to od kilku różnych czynników, takich jak rozmiar, skład i co najważniejsze, kolor. Kolor kamienia zależy od sposobu, w jaki absorbuje światło, od minerałów i substancji chemicznych, jakie zawiera oraz zanieczyszczeń.    

Kolory, które widzimy, to określone częstotliwości światła. Podobnie jest z naszymi ciałami. Jeśli spojrzysz na diagram czakr, czakrę podstawy określa kolor czerwony, co odpowiada niskiej częstotliwości wibracji tej czakry, a czakra korony utożsamiana jest z fioletem, który jest najwyżej wibrującym kolorem i jednym z najbardziej tajemniczych, magicznych i oczyszczających. Z powodu dopasowania wibracyjnego między poszczególnymi kolorami, zwykle możesz wybrać swój kryształ, by korespondował z czakrą, którą chcesz zrównoważyć. Brak równowagi między czakrami może wpływać na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Zadbaj o balans i równowagę energii czakr właśnie poprzez kamienie. Możesz również nosić przy sobie kilka kamieni z towarzyszącymi im afirmacjami.   

Wybierając kamienie, bardzo często kierujemy się właśnie kolorem. Intuicyjnie czujemy, który będzie nam służył. To powinno być pierwsze i główne kryterium. Naszą kolekcję tworzą piękne cytryny o lekko żółtawej barwie, niezwykłe zielenie awenturynu, niebieskie opale, czarne onyksy czy pięknie klasyczny przezroczysty kryształ górski.   

Pozwól, by kamienie do Ciebie przemówiły. Skup się na swoich doznaniach i odczuciach, emocjach i wrażeniach. Bez kontroli i ograniczeń, z otwartym na zmiany umysłem.    

 

Oczyszczanie kryształów i skupianie ich mocy   

Bardzo ważne jest oczyszczanie kryształów. Kiedy ich energia jest okiełznana i ukierunkowana, wzmocnią wibrację i będą działały najefektywniej. Wystarczy raz na jakiś czas zanurzyć kamień w słonej wodzie, by wypłukać negatywną energię. Pamiętaj, że kryształy chłoną energię, dlatego należy unikać sytuacji, w których dotykają je inne osoby. Można też okadzić go szałwią czy kadzidłami. Po oczyszczeniu kryształu skoncentruj jego moc. Określ zamiary — w czym ma Ci pomóc. Dostrój się do jego wibracji.   

 

Naszyjnik z kamieniem np. złoty naszyjnik z ametystem 55  lub złoty naszyjnik z cytrynem będą nie tylko pięknymi dodatkami na co dzień, ale również podniosą wibracje, pomogą wydobyć Twój potencjał oraz kojąco wpłyną na ciało i duszę.   

   

Jak przechowywać kryształy?   

Biżuterię z kamieniami szlachetnymi warto przechowywać owiniętą w miękkie tkaniny w zamkniętym pudełeczku, by nie wchłaniała negatywnej energii z atmosfery i od innych ludzi. Kamienie są niezwykle trwałe, ale warto chronić je przed zarysowaniami czy pęknięciami, które również mogą wpływać na ich energię. Aby jednak zwiększyć ich pozytywne oddziaływanie na życie i energię, noś je przy ciele.  

   

Podnieś swoje wibracje   

Wybierając kryształ, pozwól mu wybrać Ciebie. Zaufaj, że kamień, który Cię pociąga, jest tym, czego potrzebujesz w danym momencie. To samo dotyczy tego, jak zdecydujesz się z nich korzystać. Możesz nosić jeden lub zestawiać je ze sobą. Łączyć z bransoletką czy pierścionkiem. Stwórz swój unikatowy zestaw ochronny.   

Niezależnie od tego, jaki kamień wybierzesz, poczujesz jego moc. Pomoże, zainspiruje i wesprze koncentrację, kreatywność i przyciągnie pozytywną energię.  

Powrót do bloga