Biżuteria z ametystem - moc kryształu duchowości

Biżuteria z ametystem - moc kryształu duchowości

Kojarzony z potęgą umysłu - kryształ, który do dziś utożsamiany jest z władzą królewską - występuje w brytyjskich klejnotach koronnych, a także insygniach chrześcijańskich. Ta symbolika sięga pradawnych czasów - już w starożytnym Egipcie, purpura kojarzona była ze zwierzchnictwem faraonów - duchową moc kamienia nadal podziwia się w wielu kulturach i religiach.

Kamień półszlachetny - wyjątkowo piękna i doceniana odmiana kwarcu mlecznego. Spotykany w najróżniejszych odcieniach fioletu - zaczynając od delikatnego wrzosu, poprzez piękny liliowy, kończąc na intensywnej purpurze. Swoją niespotykaną barwę zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza.

 

Ametyst związany jest z energią Matki Ziemi – od stuleci umacnia nasze prośby ku niej kierowane. Z jego wyjątkowych właściwości korzysta się podczas rytuałów wznoszonych ku czci Boskiej Kobiecości.

Jedną z bogiń z nim utożsamianych jest Diana - patronka zwierząt i natury, a także płodności oraz księżyca. Według wierzeń patronowała kobietom z niższych klas społecznych. Uważana za opiekunkę płci pięknej podczas poczęcia i porodu.

Kryształ ten, energetycznie powiązany z umiejscowioną nad brwiami, czakrą trzeciego oka odpowiedzialną za intuicję, duchowość, a także świadomość. Bliski również czakrze korony, która odpowiada za potencjał intelektualny, równowagę oraz zbliżenie do boskości.

W astrologii łączony jest z ognistym Jowiszem, numerolodzy zaś kojarzą go z kreatywną trójką. Wspiera przede wszystkim osoby urodzone w lutym oraz wszystkich spod znaku Strzelca, Ryb, Wodnika, Panny oraz Koziorożca.

Warto pamiętać, że nie trzeba spełniać tych warunków, aby w pełni skorzystać z mocy kamienia - ametyst pomoże każdemu, kto w danym momencie potrzebuje oczyszczenia lub chce skorzystać z jego innych mocy.

Kolczyki Emerald Cut Brasilian Amethyst lub podwójny pierścionek Brasilian Amethyst pomogą Ci pobudzić Twoją intuicję i uspokoić nerwy. Oczyszczają aurę i sprzyjają podejmowaniu racjonalnych decyzji.

W ofercie Izabella Budryn Jewellery znajdziesz aż 14 produktów z tym niezwykłym kryształem.

Możesz umieścić go także w naszym najnowszym naszyjniku Freedom, który składa się z wybranego przez Ciebie kamienia oraz dowolnej, złotej litery.

Ametyst to talizman skupienia - dzięki biżuterii z nim poszerzysz swoje horyzonty rozwoju duchowego i odkryjesz nieznane dotąd pasje. Mówi się, że kamień ten pozwala umysłowi swobodnie dryfować pomiędzy sferą mentalną i fizyczną, a także równoważy wszystkie energie znajdujące się w Twoim ciele.

 

Właściwości ametystu

Woda i powietrze to dwa żywioły utożsamiane z mocą ametystu - kamienie wody pozytywnie wpływają na sferę emocjonalną, ponieważ pomagają uspokoić nerwy i zmniejszyć odczuwany lęk.

Kryształy powietrza – w charakterystycznych fioletowych, białych lub przezroczystych barwach wspomagają najrozmaitsze procesy twórcze. Ułatwiają również okazywanie uczuć i poprawiają umiejętności komunikacyjne.

Minerał ten będzie idealnym towarzyszem w trudnym czasie, gdy w silny sposób odczuwasz lęk lub niepokój, ponieważ pomoże Ci odzyskać równowagę emocjonalną.

Odpędzi też niewspierające myśli tym samym, oddalając od Ciebie negatywną energię – uwolnisz się od zmęczenia i niskich wibracji.

Energia ametystu, wspierająca boską kobiecość, sprawi, że kryształ ten będzie znakomitym opiekunem kobiet na wysokich stanowiskach pracy. W rozwoju zawodowym nasza intuicja jest codziennie wystawiania na próbę - wysoka kreatywność i myślenie poza schematami są absolutnym wymogiem. Moc ametystu pomoże Ci je spełnić.

Mówi się, że kamień ten pomaga nam wspiąć się na wyżyny naszych możliwości intelektualnych, poprzez uwolnienie od niewspierających schematów myślowych i niezdrowych przywiązań zarówno do ludzi i przedmiotów. Jego fioletowa barwa, łączona z twórczością ułatwi Ci przyswajanie nowych myśli i koncepcji.

Ametyst oczyści Twoją aurę i pozwoli Ci otworzyć się na nowe doświadczenia - dzięki temu Twoje pomysły staną się bardziej innowacyjne.

Biżuteria z ametystem doskonale sprawdzi się osobom, które szukają sprzymierzeńca w leczeniu bezsenności, łagodzeniu bólów głowy oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Uspakajające właściwości kryształu pomagają regulować zegar biologiczny, przez co ułatwiają zasypianie i zapewniają błogi sen.

Moc kamienia sprawi, że odzyskasz spokój i harmonię po ciężkim dniu pracy.

Będzie wspierać Cię w radzeniu sobie z trudami psychicznymi - uważa się, że kamień ten ułatwia leczenie ataków paniki, depresji oraz innych zaburzeń. Pomoże Ci osiągnąć wyższe wibracje i uspokoi Twój umysł.

Kryształ sprawdzi się również przy regulacji przemiany materii i procesów metabolicznych.

Odpowiednie wykorzystanie siły minerału ułatwi Ci kontakt z nie tylko z samą sobą, ale również innymi ludźmi. Oczyści Twoją aurę, ugruntuje Twoje wewnętrzne JA i usprawni przemianę negatywnej energii w pozytywne emocje.

Powszechnie uważa się, że naszyjniki ametystowe ułatwią Ci kontakt nie tylko z Ziemią, ale też innymi światami.

Oczyszczająca moc biżuterii z ametystem

Oczyszczająca siła kryształu sprawdzi się nie tylko w relacjach międzyludzkich - pomoże Ci również pozbyć się szkodliwych energii ze swojej fizycznej przestrzeni. Nakieruje wszelkie konfrontacje i rozmowy na właściwe tory przy jednoczesnym odżegnaniu złej aury.

Właściwości ametystu neutralizują niekorzystne wibracje, wyciszają umysł i wprowadzają Cię w stan pełnej koncentracji – ta energia kamieni naturalnych wspomaga praktyki relaksacyjne. Zwiększenie samoświadomości podczas medytacji wyzwoli w Tobie chęć do zmiany i siłę wzrostu.

Starożytne tradycje ametystu

W starożytnej Grecji kamień ten stanowił nieodłączny element Dionizji, organizowanych ku czci Dionizosa – boga wina. Uważano, że jego moc uchroni uczestników przed upojeniem alkoholowym, dlatego każdy, kto miał ametyst w ręce mógł spożywać nieograniczone ilości wina.

Do dziś pamiętamy o dawnych właściwościach ametystu - kamień ten wspiera osoby, które chcą poradzić sobie z uzależnieniami. Oczyszczając umysł z negatywnych myśli, pomaga skoncentrować się na zachowaniu trzeźwości, wzmacniając w ten sposób siłę woli.

Siła równowagi i balansu, czyli moc ametrynu

Ametryn, łączący w sobie siłę Ametystu i Cytrynu będzie idealnym wsparciem dla osób szukających równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, oraz sferą materialną i duchową. Ametyst wspiera Cię w podejmowaniu racjonalnych, lecz wciąż opartych na intuicji decyzjach, natomiast cytryn dodaje sił witalnych.

Wspiera kreatywne myślenie oraz pomaga przejąć kontrolę nad własnym życiem. Pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną i uzdrawia zarówno system immunologiczny, jak i autonomiczny układ nerwowy.

Stanowi idealną biżuterię dla kogoś, kto zmaga się ze zmęczeniem i odkładaniem spraw na później. Łagodzi odczuwanie lęku zarówno przed porażką, jak i oceną innych ludzi.

Otwiera czakrę korony i splotu słonecznego. Naszyjnik Amatrine Gold będzie opiekunem zodiakalnych Lwów i Wag. Według numerologii połączenie ametystu z cytrynem wspiera energię czwórek, w astrologii symbolicznie łączony jest z Marsem.

Dzięki niemu zwiększysz swoją produktywność i niezależność, a także zyskasz większe zrozumienie dla siebie i innych.

 

Siła niezależności i twórczości, czyli sekretne właściwości awenturynu

Warto wspomnieć również o ametyście zielonym, czyli awenturynie - jego nazwa oznacza “przypadek” lub “szczęście”. Energia kamienia sprzyja otwarciu się na nowe, zwłaszcza po dłuższym czasie stresu lub choroby. Dzięki niemu zregenerujesz ciało i umysł, a Twoje myślenie stanie się bardziej kreatywne.

W kolekcji Izabella Budryn Jewellery znajdziesz Naszyjnik Green Aventurine Gold, który doda Ci pewności siebie w realizacji nowych przedsięwzięć oraz podejmowaniu decyzji. Ułatwi również rozumienie ludzi takimi, jakimi są.

Urokliwa zieleń rozbudza w nas radość i optymistyczne nastawienie do życia.

Otwiera czakrę serca, wskazując nam drogę miłości do bliskich nam osób.

Wspiera osiąganie sukcesów zawodowych i wprowadza nas w błogość. Energetycznie sprzyja zodiakalnym Baranom i Lwom. Pamiętaj jednak, że nie są to warunki – z siły awenturynu może skorzystać każdy, kto w danym momencie potrzebuje jego duchowej mocy.

Jak oczyścić biżuterię z negatywnych energii i cieszyć się jej właściwościami przez długie lata?

Wszystkie moje produkty wyróżniają się najwyższą trwałością. Mimo to, pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu kryształu, by cieszyć się jego mocą jak najdłużej.

Pozwoli Ci to uchronić je przed zarysowaniem i promieniami słonecznymi, które potencjalnie mogą powodować blaknięcie.

Kluczową rolę odgrywa też odpowiednia pielęgnacja – dzięki niej będziesz cieszyć się właściwościami kamienia na długie lata.

Kryształy pochłaniają z Twojego otoczenia zarówno dobrą, jak i złą energię. Dlatego – tak jak wspominaliśmy w jednym z blogów - pamiętaj o tym, aby regularnie oczyszczać swoją biżuterię, by jak najdłużej mogła emanować pozytywną siłą. 

 

Zanurz się w mocy ametystu

Magnetyzm i elegancja zawarta w jednym krysztale – w tym właśnie tkwi sekretna moc ametystu.

Kojarzony z właściwościami leczniczymi, spokojem i siłą kobiecości – będzie przy Tobie zawsze, gdy tylko będziesz potrzebować jego niecodziennych właściwości.

Głęboko wierzymy, że zakochasz się w sile ametystu, stopniowo odkrywając jego niezwykłą duszę.

Powrót do bloga